Anasayfa / İşletim Sistemi Hataları / Windows Hataları / Windows .Net Framework 3.5 Hatası

Windows .Net Framework 3.5 Hatası

.NET Framework Windows, programlarınızın kararlı olarak çalışması sağlayan, windows’un olmazsa olmaz uygulamalarından birisidir. Windows yüklediğinizde gelen bu uygulama, bazı servis paketlerin içinde (services pack 1 ) olmayabiliyor. Bu durumda eğer  windows update ayaralrınız da kapalı ise, bu uygulama kendiliğinden yüklenmeyecek ve bazı programlarınızın çalışmasına engel olacaktır. Windows .Net Framework 3.5 paketini manuel olarak yüklemeniz gerekecektir. Bunun yanında Windows .Net Framework 4.5 paketini de yüklemenizde fayda var. Zira windows 8 üstü verisyonlarda 4.5 paketine daha çok ihtiyaç duymaktadır.  Windows 10 sürümünde ise, Windows .Net Framework 6.5 gelmiştir.

.Net Framework Wikipedia tanımına göre; Microsoft tarafından geliştirilen, açık İnternet protokolleri ve standartları üzerine kurulmuş bir “uygulama” geliştirme platformu. Daha önce Sun Microsystemstarafından geliştirilmiş olan Java platformuna önemli benzerlikler göstermektedir.

Windows .Net Framework 3.5 Hataları

Bir programın kurulumu yada uygulamayı başlatırken;

  • 0x800f0906,
  • 0x800f081f,
  • 0x800f0907 Numaralı hatalarını alıyorsanız,
  • Windows Dil paketini yüklerken hata alıyorsanız, sorunun kaynağı .Net Framework 3.5 paketinin bilgisayarınızda kurulu olmamasındandır.  

Hatırlatmakta fayda var. Bilgisayarınız üzerinde birden fazla .Net Framework programının farklı versiyonlarını kurabilirsiniz.

.Net Framework Hatası Çözümü

Yayınlanan .Net Framework verisyonları,

.NET Framework 4.7
.NET Framework 4.6.2
.NET Framework 4.6.1
.NET Framework 4.5.2
.NET Framework 4.0
.NET Framework 3.5 SP1

Size uygun olan versiyonu seçip indirmek için istediğiniz pakete tıklayarak indirebilirsiniz.

.Net Framework altyapısını kullanan uygulamalar için,buraya tıklayarak  Visual Studio  uygulamasını indirebilirsiniz.


Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.