Anasayfa / Akıllı Telefon Hataları / Whatsapp’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Whatsapp’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım

WhatsApp’da engellenip engellenmediğini nasıl öğrenebilirim?

Whatsapp’da daha önce sohbet ettiğiniz birisinin profilini göremiyor ve yazdıklarınız iletilmiyorsa aklınızda dönüp duran sorular oluyordur. Acaba beni engelledi mi? Beni sildi mi yoksa Whatsapp profilini mi kapattı gibisinden. Bu merakınızı bu makale de yer alan adımları yerine getirerek öğrenebilirsiniz.

Whatsapp’da engellendiğimi nasıl anlarım diyorsanız buyrun başlayalım.

Whatsapp Gizlilik Ayarları

Whatsapp da birisi ile sohbet ederken bir sabah uyandığınızda bir bakmışsınız, konuştuğunuz kişi profili kapalı gözüküyor. Acaba profil fotoğrafını mı kaldırdı yoksa beni mi engelledi diye düşünebilirsiniz. Bu ihtimallerinin yanında whatsapp uygulamasını da telefonundan kaldırmış olması da bir seçenek. Bu aşamada Gizlilik ayarlarını anlamak gerekiyor. Gizlilik ayarları kısmında 3 kriter mevcut.

  • Son Görülme,
  • Profil Fotoğrafı,
  • Hakkında,
  • Durum

Bu kriterler Herkese açık,Arkadaş listesine açık, Sadece belirlediğiniz kişilere açık veya sadece kendiniz görecek şekilde ayarlanabilmektedir.

Konuştuğunuz kişi bu ayarları “Sadece kendim” olarak seçtiği taktirde karşınıza fotoğrafsız bir instagram profili gibi duracaktır. Konuştuğunuz kişi whatsappı kullanıyor olmaya devam edecektir.

Eğer karşınızdaki kişi sizi rehberinden sildiyse ve profili “herkese açık” değilse, siz yine fotoğrafsız bir profil görürsünüz. Bunu teyit etmenin yolu, ortak arkadaşınızın profiline girip kontrol etmesidir. Eğer onda sizde farklı duruyorsa muhtemelen sizi silmiştir.

 Sizi engellemiş olma durumu; bu durumda sizi engellediğini anlayıp anlamamak karşıya bir mesaj göndererek anlaşılır. Eğer karşıya gonderdiğiniz mesajda 2 Tik işareti varsa sizi engellememiş, eğer tek gri tik varsa sizi engellemiş olma ihtimali yüksek olup aynı zamanda Whatsapp’ı telefonundan kaldırmış olabilir.

Whatsapp’da Sizi Engellediğini Anlama Yolu

Whatsapp’da birisinin sizi engellediğini anlamanın yolu, kişinin profiline bakmaktır. Eğer profil resmi, durumu, son görülme bilgileri görülmüyorsa ve gönderdiğiniz mesaj gitmiyorsa sizi engellemiş demektir.

Birisinin Whatsapp Online Olduğu Zamanları Takip Etmek

İşte bu Stalk adı verilen takip yöntemlerinden birisi olup, karşı tarafın whatsapp’a ne zaman girdiğini ne kadar çevrimiçi kaldığını gösteren uygulamamalardır. Aşağıda yer alan uygulamalar ile takip etmek istediğiniz kişinin günün hangi saatlerinde çevrim içi oluduğunu anlık olarak görüp kayıt altına alabilirsiniz.

WhatsTrack ( iOS / Android ) – Bu uygulama hem android hem ios için rehberinizde bulunan bir kişinin çevrimiçi olduğu zamanları izlemek için kullanılmaktadır.

WhatsActivity (iOS) – Sadece ios için olan bu uygulama, whatsapp’da belirlediğiniz kişilerin online olma zamanlarını takip eder.

Netwa (iOS) – Oldukça gelişmiş olan bu uygulama, instagram,Facebook Whatsapp gibi popüler uygulamlarda karşınızdaki seçtiğiniz kişinin çevrimiçi olduğu zamanları takip etme amaçlı kullanılır.

WhatsAgent (Android) – WhatsAgent, WhatsApp’da seçtiğiniz kişi çevrim içi olduğu zamanları göstererek kayıt altına alan android uygulamasıdır.

Dipnot: Takip ettiğiniz bir kişi uzun zaman çevrimiçi olmuyorsa, Whatsapp hesabını devre dışı bırakmış olabileceği ihtimali de göz ardı edilmemelidir.

Bu makale size yardımcı oldu mu? Aşağıdaki yorumları bize bildirin.


Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.