Anasayfa / İşletim Sistemi Hataları / Windows Hataları / Windows DLL Hatası / Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı Hatası Çözümü

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı Hatası Çözümü

Yazılım kaynaklı olan Windows hatalarının sebebi, hatayı alan her kullanıcı için farklı olabiliyor. Çünkü her Windows kullanıcısı, birebir aynı yazılımları kullanmıyorken aynı kalitedeki bir sisteme sahip olmuyor. Özellikle Windows 8 ve sonrasında yayınlanan güncelleştirmeler dâhilindeki bir sisteme sahip olan kullanıcılar, Uygulama düzgün olarak başlatılamadı problemine maruz kalıyor. Diğer Windows hataları kadar karmaşık olmayan bu sorunun çözümleri, birbirinden bağımsız değil. Her biri birbiriyle bağlantılı olan adımları gerçekleştirmezseniz, bir süre bu hatayı almayıp sisteminiz bir açık bulduğunda tekrar bu hatayla karşılaşırsınız.

Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0x000007b Hatası

Uygulamayı kullanma işlemini gerçekleştiremeden önce masaüstünden veya disklerde kayıtlı olan herhangi bir konumdan söz konusu uygulamayı açmaya çalıştığınızda yukarıdaki hata kodu karşınıza bir bildirim penceresinde gelir. İlk önce yönetici olarak çalıştırmayı deneyip sonrasında uyumluluk modu seçeneklerini deneseniz bile işe yaramadığını fark edebilirsiniz. Zira sorunun kaynağı, yine kullanıcıdır.

Uygulama düzgün olarak başlatılamadı sorununun kaynağı

Kaynak olarak adlandırırsak kesinlikle bir DLL dosyasının eksikliği veya bozukluğu bu hatayla karşılaşmanızı sağlıyor. Her Windows kullanıcısı farklı bir uygulamayı çalıştırırken bu sorunla karşılaştığından DLL dosyasını tespit etmek mümkün değil. Bu DLL eksikliklerine ise dijital olarak güvenli olmayan kaynaklardan indirilen yazılımlardır. Hata, Windows’u sisteminize ilk kurduğunuzda karşınıza çıkmaz. Başvurduğunuz indirme kaynakları, dosyalarınızda hasar bırakır.

Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0x000007b sorunu nasıl çözülür?

http://www.dependencywalker.com/depends22_x64.zip (BU) linkten Dependency Walker isimli güvenilir yazılımı indirmeniz gerekiyor. Herhangi bir klasöre çıkarıp yazılımı açtığınızda klasik Windows göz atma penceresinde benzer seçenekler çıkıyor. İlgili bölümden hata aldığınız uygulamanın simgesini seçin. Programın çıkardığı rapor üzerinden uygulamanın simgesine gelip Collapse All seçeneğine tıklayın. Uygulamanın simgesinde bulunan artı işaretini seçin. Karşınıza gelen DLL isimleri, uygulamanın çalışması için gereklidir. Bu hatayı alıyorsanız, sisteminizde söz konusu DLL dosyaları bulunmuyor demektir.

  1. Yol

Eksik DLL dosyasının veya dosyalarının isimlerini Google üzerinden aratarak güvenilir bir kaynaktan indirin. Windows üzerinde bulunan System32 klasörüne ilgili DLL dosyalarını yapıştırın. Ardından oyunun kurulu olduğu klasöre de aynı işlemi gerçekleştirin.

  1. Yol (pratik)

Otomatik DLL yükleyici yazılımlardan birini sisteminize kurun ve elle dosyaları kopyalamak yerine otomatik çözüme ulaşın. Bunun için farklı ve ücretsiz programları bulup kullanabilirsiniz fakat ücretsiz olanlar tam bir performans vermiyor.


Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.