Anasayfa / Akıllı Telefon Hataları / Android / Telefon Kamera Bağlantısı Yapılamıyor Hatası

Telefon Kamera Bağlantısı Yapılamıyor Hatası

Android kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı bir sorun olan ‘Kamera Başarısız‘ ve “kamera başlatılamıyor” hatası aslında birkaç yazılımsal problem yada telefonunuza bir reset atmanızla düzelecek bir sorun olabilir. Bazen de Kamera yazılımınızın bozulması sonucu fabrika ayarlarına dönmenize neden olacak kalıcı bir sorun olarak karşınıza çıkabilmektedir.

Özellikle Samsung ve LG kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı  ‘Kamera Başarısız‘ hatası ile kullanıcılar kamera fonksiyonunu açmakta sıkıntı yaşadıkları zamanlar olmuştur. Diğer kullanıcılar farklı Marka ve model cihazlar için de aşağıda yer alan yöntemleri kullanabilirler.

Hatanın kaynağı

Kamera Başarısız‘ hatasının kaynağı genellikle Samsung cihazlarda TouchWiz kaynaklı, Hafıza kartı kaynaklı olabilemektedir. Buyrun sonunun çözümü için aşağıdaki adımları takip edin.

Kamera Başlatma Sorunun Çözümü

“Kamera Başarısız” sorunun çözümlerine başlamadan önce birkaç ufak hatırlatma yapmakta fayda var. Çünkü uygulama kaldırma vs gibi nedenlerle vakit kaybetmeden önce kontrol etmeniz gereken birkaç noktaya değineceğiz. Bunlardan birisi Hafıza kartı, telefonunuzdaki hafıza kartının dolu olmadığından ve doğru takıldığından emin olun. Eğer doluluk oranından süpheniz varsa çıkartıp bilgisayara takarak durumunu kontrol edebilirsiniz.

İkinci bir püf noktası ise, telefonunuzun şarjının kameranızı başlatabilmesi yeterli düzeyde olması gerekmektedir. Bazı kullanıcılarımızın başına gelen bir durum olduğu için hatırlatmakta fayda var.

Üçüncü bir püf noktası, telefonunuzu yeniden başlatarak deneyiniz.

Dördüncü püf noktası ayarlardan telefonunuzun doluluk oranını kontrol edin ve yeteri kadar boş yer olduğundan emin olunuz. Yeterli alan yoksa bir iki tane video silerek tekrar deneyebilirsiniz.

Eğer “Kamera Başarısız” hatasını almaya devam ederseniz aşağıdaki çözüm yollarına geçebiliriz.

Çerezleri Temizleyin.

Menü ayarlar seçeneğine girip, uygulamalar seçeneğine giriyoruz. Aşağıya inip tümü kısmına dokunun ve Kamera uygulamasını bulun ve girin. Üst tarafta yer alan durdurmaya zorla butonuna ve sonrasında Önbelleği temizle seçeneğine dokunuyoruz. Bu adım kullanıcıların yüzde %90’lık kısmının Kamera Başlatma sorunu hatasını çözmektedir. Lütfen bu adımdan sonra sorununuzun devam edip etmediğini kontrol ediniz.

Yüklediğiniz Uygulama Hataya Neden Olabilir.

En son yüklediğiniz bir kamera uygulaması veya farklı bir uygulama sistem dosyalarının çakışmasına ve kararsızlığa yol açabileceğinden, son yüklediğiniz uygulamaları geri kaldırarak ve önbellek ve çerezleri temizleyerek hatta mümkünse telefonunuzu yeniden başlatıp sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz.

Yedeğinizi Geri Yükleyin veya Cihazı Sıfırlayın

Eğer cihazınızın son zamanlarda yedeğini aldıysanız şanslısınızdır. Bu yedeği tekrar yükleyerek sorununuza çözüm üretebilirsiniz. Yada cihazınızın yedeği yoksa cihazınızı yedekleyin ve daha sonra fabrika ayarlarına döndürün. Daha sonra kameranızın durumunu kontrol edin.

Telefonunuz darbe aldı y ada yere düştüyse kameranız hasar görmüş olabilir. Bu aşamadan sonra pek yapacak birşey kalmıyor. En yakın Yetkili Servise telefonunuzu gösterip bilgi alabilirsiniz.


Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.