Anasayfa / Akıllı Telefon Hataları / Snapchat Kamera Titreme Sorunu Çözümü

Snapchat Kamera Titreme Sorunu Çözümü

Snapchat, diğer sosyal medya uygulamalarından farklı olarak özgün fikirleri ve eklentileri piyasaya sunduğundan beri internet kullanıcılarının gözdesi olma yolunda hızla ilerliyor. Öyle ki diğer sosyal medya uygulamaları bile Snapchat geliştiricilerinin hazırladığı bir takım eklentilerden esinlenerek, alıntılayarak kendi uygulamalarına uyarlıyor. Diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi Snapchat kullanırken de birtakım hatalar ile karşılaşmak mümkün. Kamera ve fotoğraf çekme temelli bir uygulama olduğu için bu hataların temeli de genelde kamera kısmında oluşuyor. Sizler için Snapchat kamera titreme sorunu hakkında bir rehber hazırladık. Gerekli adımları takip edip uygulayarak çözüme kavuşabilirsiniz.

Bu hata neye yol açar?

Snapchat kamera titreme sorununda ön kamera veya arka kamera özelliğini kullanarak fotoğraf çekmek istediğinizde, kameranın sağ taraf veya sol tarafa doğru vibrasyon şeklinde kaydığını görürsünüz. Snapchat kamera titreme probleminde bazen tüm yönlere doğru gidip gelen bir animasyon şeklinde de karşınıza çıkabilir. Snapchat üzerinden fotoğraf çekmek istediğiniz zamanlarda kamera veya kameranın odak noktası, sabit durmaz dolayısıyla fotoğraf çekme özelliğini sabit bir biçimde kullanamazsınız. Bu sorun, bazen titreme olarak karşınıza çıkmayabilir. Aynı sebepten kaynaklanan problemin devamı, sadece odak özelliğini kullanışsız hale getirebilir. Bu durumda çektiğiniz fotoğraflar sabit olur fakat görüntü kalitesini ayarlamanızı sağlayan odak, sürekli hareket halinde olduğu için bulanık, soluk fotoğraflar çekmenize yol açabilir. İster istemez ışığın geldiği noktayı da rastgele belirleyebilir.

Bu yazı dikkatinizi çekebilir: https://hata.net.tr/snapchat-baglanti-kurulamadi-hatasi-cozumu/

Problemin kaynağı nedir?

Snapchat kamera titreme probleminin temel kaynağı, uygulamanın biriken önbelleği ile çerezlerinin telefonunuzun sistem dosyalarıyla uyuşmazlık gösteresidir. Her uygulama, telefona yüklendiği andan itibaren telefonunuzun depolama alanında belirli bir yer kaplar. Bu yer kaplama işlemi, telefonunuzdan uygulamayı ne sıklıkla kullandığınıza bağlı olarak değişir. Ek olarak Snapchat kullanarak çok fazla fotoğraf çekip mesajlaşmak, kaplanan alanı daha da fazla arttırır. Bu tür önbellek ve yer kaplama kaynaklı sorunlar, genellikle yalnızca Android işletim sistemine sahip telefonlarda görülür. Bunun sebebi ise tamamen yazılım özellikleriyle alakalıdır. Herhangi bir iPhone veya Apple işletim sistemli cihaz kullanıcısının bu problemle karşılaşma olasılığı yok denecek kadar azdır.

Hatanın çözümü için birkaç farklı yolu izlemek gerekebilir. Bunun için en temelden en detaylısına doğru sıraladığımız listedeki talimatları uygulamanız yeterlidir.

  1. Snapchat uygulamasını cihazınızdan kaldırıp tekrar yükleyin.

Uygulamayı ilk yüklediğiniz esnada bu hata ile karşılaşmazsınız. Çünkü önbelleğin dolması belirli bir zaman alır. Ancak biriken depolama alanıyla uyuşmazlık sağladığında bu problemle karşı karşıya kalırsınız. Uygulamayı silip önbellek ve verileri temizleyerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

  1. Yardımcı uygulamaları kaldırın.

Snapchat verilerinin işletim sistemi dosyalarıyla oluşturduğu uyuşmazlık gibi diğer kamera uygulamaları da Snapchat uygulamasının kendisiyle böyle bir soruna yol açabilir. Uygulama marketinden yüklediğiniz diğer fotoğraf uygulamalarını telefonunuzdan kaldırın.

  1. Cihazınızı güncel tutun.

Telefonunuzda bulunan Ayarlar bölümünden Yazılım Güncelleştirme sekmesine giderek telefonunuzun güncel olduğunu kontrol edin. Sürekli yenilik getirilen bu uygulama, telefonunuzun versiyonunun güncel olmaması halinde hata verebilir.


Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.