Anasayfa / Çamaşır Makinesi Hatası / Samsung Çamaşır Makinesi 4E Hata Kodu Çözümü

Samsung Çamaşır Makinesi 4E Hata Kodu Çözümü

Bulaşık makinelerinde 2007 yılı sonrasında üretimlerde sıklıkla hata  vermezler. Samsung bulaşık makinesini kullanırken aldığınız hata kodu, aslında kullanım kitapçığını yeterince okumadan “ben bunu nasıl kullanacağımı zaten biliyorum” diye atılmamızdan kaynaklanmaktadır.. Elektronik aletlerin kullanma kılavuzunu okursanız, oluşabilecek hataların zaten önüne geçmiş olursunuz.

Samsung yeni model LED veya LCD ekranlı çamaşır makineleri, çalıştırırken sorun yaşadığınızda bu ekranda “4E Hata Kodu” şeklinde panelde sorunu belirten bir uyarı göstermektedir.

Samsung 4E Hata Kodu Çözümü

Samsung Çamaşır Makinesi 4E Hata Kodu ne anlama geliyor bilmiyorsanız eğer, bu rehberden yardım alarak nasıl çözülür konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Ufak bir arızada cihazınızın garantisi olsa dahi servis çağırmanıza gerek yok. Bu rehber sadece Samsung Çamaşır makinesi 5E hata kodu için geçerli olup,

Diğer Samsung hata kodları için burayı ziyaret ediniz.

Hata Kodu: 4E Hata Kodu

Hatanın Nedeni: Çamaşır makinenizin su almasında sorun var.

Hatanın çözümü:

Çamaşır makinenizin 2 dakika içerisinde alması gereken su miktarında problem olmasından dolayı su basıncı artmamış ve 4E hata kodunu vermiştir. Samsung marka çamaşır makineniz eğer 10 dakika boyunda su alma sorunu devam ederse led ekranda 4e hata kodu çıkacaktır. Bu aşamada duraklat/başlat yaparak tekrar deneyiniz sorununuz devam ederse su bağlantısı ve vanayı kontrol ediniz.

  • Lavabo ve makine bağlantı emziğini kontrol edin gelen kirler zamanla tıkamış olabilir.
  • Şu vanasının açık olduğundan ve suların aktığından emin olun.

Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

2 Yorumlar

  1. Erkan çetinkaya

    4E hata kodunu yalnızca 15 dakikalık programın son 4 dakikasında alıyorum sıkmaya geçmeden önce. Yazılımsal olabilir mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.