Anasayfa / Video Oyun Hataları / Minecraft Crash Report Sorunu Çözümü

Minecraft Crash Report Sorunu Çözümü

Mojang tarafından geliştirilip oyun camiasında yoğun ilgi gördükten sonra Microsoft tarafından satın alınan Minecraft, boyut olarak düşük fakat oynanış açısından oldukça geniş bir video oyunu. Grafik ve yazılım açısından en iyi şekilde programlanmış olsa da oyuncuları birçok hatayla karşı karşıya bırakabiliyor. Bu tür hatalar, tek bir çözüme sahip olmayıp çözümlenene kadar uzun vakitler alabiliyor. Oyuncuların oyunu çalıştıramamasına neden olan Minecraft Crash Report hatası için hazırlanan çözüm önerilerine göz atabilirsiniz.

Minecraft Crash Report hatası nedir?

Kimi zaman ekran kartınızdan kimi zaman ise bilgisayarınızda yüklü olan diğer programlardan dolayı karşılaştığınız bu problemde, oyunu açmaya çalıştığınızda karşınıza bir hata penceresi çıkar. Bu hata penceresi oyunu çalıştırdığınızda gelebileceği gibi, oynamak için yeni bir dünya yarattığınızda da karşınıza gelebilir. Öncesinde hafif bir FPS düşüklüğü yaşayabilirsiniz.

Neden Minecraft oynarken bu hatayı alıyorum?

Minecraft, modern oyun sektörü döneminde diğer oyunlardan farklı olarak hem kaplamaları açısından hem de kodlama açısından çok farklı tasarlanmış bir oyundur. Örneğin grafiklerin kaynağını diğer oyunlar gibi tek bir kaynaktan değil, kendi içerisinde farklı kaynaklara aktarım gerçekleştirerek alır. Komplike bir yapıya sahip olan Minecraft, donanımsal ve yazılımlarla alakalı en ufak bir eksiklik fark ettiğinde bile sizi bu saçma hatayla baş başa bırakabilir.

Minecraft Crash Report Sorunu Çözümü

Hatayı aldığınız anda problemin birçok sorunu olmasından dolayı neden kaynaklandığını tespit etmeniz mümkün olmayabilir. Bunun için deneme yanılma yolunu kullanarak birden fazla çözüm yolunu denemeli ve çözüme bu şekilde ulaşmalısınız.

  1. Ekran kartınızı günceleyin.

Bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler bölümünden aygıt yöneticisini açın ve ekran kartınızı sağ tıklayıp güncelleştirin.

2. Java yazılımınızın güncel olduğundan emin olun.

Java tabanlı oyun Minecraft’ı oynayabilmek için Java yazılımının en son sürümünün bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. Java yazılımını güncelleyerek tekrar çalıştırmayı deneyin.

  1. CCleaner ile bilgisayarınızı taratın.

CCleaner, bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları temizler. Bu program ile diskleri taratıp sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

  1. Appdata kaynağından silip tekrar yükleyin.

Bilgisayarınızda Minecraft ile ilgili tüm dosyaları silin. Sonrasında Başlat -> Çalıştır -> %appdata% -> Enter komutlarını uygulayın ve Roaming klasöründen Minecraft klasörünü bulup silin. Sonra sıfırdan temiz bir kurulum yapın.


Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.