Anasayfa / Video Oyun Hataları / LOL Bug Splat Hatası ve Çözümü

LOL Bug Splat Hatası ve Çözümü

Her League of Legends oyuncusu Bug Splat penceresine aşinadır ve bu pencereyle karşılaşmayı hiçbir oyuncu istemez. LOL Bug Splat hatası, kesin bir çözümü olmayan hata bildirim penceresidir. Bu bildirim penceresi, elbette diğer oyunlarda olduğu gibi formaliteden konulmuştur ve sorunun çözümüyle alakası yoktur. Şampiyon seçim ekranından sonra yükleme esnasında Bug Splat ile karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda oyuna başladıktan uzun bir süre sonra da bu sorun ile karşılaşmanız mümkün. Bu rehberi inceleyerek sorunun bazı kaynaklarını inceleyebilir ve çözüm yollarını uygulayabilirsiniz.

LOL Bug Splat hatası nedir?

League of Legends oynarken şampiyon seçimi bittikten sonraki yükleme ekranında Bug Splat adında bir pencereyle karşılaşırsınız. Bazen oyunu oynarken hafif bir FPS düşüklüğü yaşarsınız veya anlık donmalara şahit olursunuz. Tüm bunlar yine az sonra Bug Splat penceresiyle karşılaşacağınızın habercisidir. Oyunu kapatır ve tekrar bağlan tuşuna bastığınızda yine aynı hatayla karşılaşma olasılığınız çok yüksektir.

Bug Splat hatasının kaynağı nedir?

Oyunun çok fazla oyuncusunun bulunması sebebiyle her oyuncu farklı bir sebepten ötürü bu hata penceresiyle karşılaşır. Aşağıda bazı sebeplerini sıraladık.

 1. Üçüncü parti ve hile programlarını kullanmak.

Bu tür programlar ekran kartınızı ve RAM belleğinizi yorar. Dolayısıyla aniden bu hatayı karşınıza çıkarıverir. Sihirdar Kanunlarına da aykırı olan bu programları kullanmamanızı öneriyoruz.

 1. Ekran kartınızın güncel olmaması.

İçerisinde bu kadar çok hata barındıran bir oyunun kapanmaya yer arıyor olması elbette normal. Ekran kartınız güncel değilse bu sorunla karşılaşırsınız.

 1. Arkaplanda çalışan uygulamalar.

Çok fazla yer kaplayan uygulamalar, League of Legends oynarken önceliği kendine alır ve LOL Bug Splat hatasıyla karşılaşmanıza neden olur.

4. Windows son güncellemelerini almamamış olmanız. 

Windows update ayarlarını ziyaret ederek, son güncellemelerin yüklendiğinden emin olun, .Net Framework, Adobe Air gibi yazılımların yüklü ve son versiyonlar olduğundan emin olun.

LOL Bug Splat Hatası Çözümleri

Aşağıdaki adımları sırayla uygulayın:

 1. Başlat -> msconfig -> Başlatma yolunu izleyerek Tümünü Devre Dışı bırak seçeneğine tıklayın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 2. Denetim masası üzerinden Program ekle ve kaldır bölümüne gelerek kullanmadığınız programları bilgisayarınızdan kaldırın.
 3. League of Legends uygulamasını sisteminizden kaldırıp temiz bir kurulum gerçekleştirin.
 4. Güvenlik Duvarınız üzerinden ve virüs koruma programı içerisinden League of Legends oyununa izin verin.
 5. DirectX son sürüme güncelleyin.
 6. Adobe Air ve Windows Update güncellemerini,  en son gelen güncellemelere yükleyin.
 7. Masaüstü sağ tuşa tıklayarak uyumluluk modunu kapatınız (Windows 7’den aşağı bir işletim sistemi kullanıyorsanız)
 8. .Net Framework 3.5 yükleyin ve güncel olduğundan emin olun. Güncel verisyonunu indirmek için .Net Framework 3.5 Bu yazılımı yüklemeye özen gösterin, 4 versiyonu yüklü olsa bile 3.5 versiyonda ki sistem dosyalarına  LOL Bug Splat hatasını gidermek için ihtiyaç duyar.
 9. Oyun içerisinde grafik ihtiyaçlarını en düşük düzeye getiriniz. Görüntü oyun içerisinde sizi tatmin etmeyebilir fakat hatayı gidermek için, sisteminizin elverdiği ölçüde minimum grafiklerle oynamanız gerekmektedir.FPS Limitini 60 da tutabilirsiniz, Anti-Aliasing özelliğini de kapatınız.

Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.