Anasayfa / Akıllı Telefon Hataları / Android / LG G3 Mavi Ekran Hatası Çözümü

LG G3 Mavi Ekran Hatası Çözümü

Güney Kore’nin önde gelen firmaların ürettiği LG G3 marka cep telefonu akıllı telefon dünyasının, popüler cihazlarından birisi olmuştu. Bu cihazlar 4.4.2 Kitkat sürümü ile gelmiştir. Daha sonra Android 6 Marshmallow çıktığında LG G3 cihazlar bu sürüme güncellediğinde, telefon mavi ekran hatası vermesine neden olmuştur. Yazılımsal ve donanımsal bir problem olan bu LG G3 mavi ekran hatası, uyuşmazlığı çözüm yolu için tavsiye edeceğimiz ilk çözüm yolu cihazınızın eğer garantisi varsa, LG Teknik Servisine götürmenizdir.  Eğer cihazınızın garantisi devam ediyorsa anakart sorunu olduğundan değişim kararı verilerek tarafınıza yeni telefon verilebilir.

Cihazınızın garantisi yoksa;

Telefonunuzdaki verilerin sileneceğini düşünerek umarım önceden alınmış bir yedeğiniz bulunuyordur.  Öncelikle telefonunuza hard reset atmayı deneyin.

 

LG G3 Hard Reset Nasıl Atılır

LG g3 hard reset

 

Lg g3 telefona hard reset atmak için, cihazınızı kapatınız öncelikle. Daha sonra

Ses Kısma + Power(cihaz açma tuşu) aynı anda 10 saniye basılı tutun. Daha sonra ekranda “LG Life’s Good”  yazısı ekrana gelecek bu sırada

  • Power tuşundan elinizi çekin.
  • Ses kısma tuşuna 2 saniye daha basılı tutun.
  • Tekrar Power tuşuna basın.

Şimdi karşımıza yukarıdaki gibi bir ekran gelmiş olması gerekiyor. Burada dokunmatik işlemediği için seçimleri ses açma kapama tuşu ve power tuşu ile yapacağız.  Ekranda resimdeki gibi “Wipe date/factory reset” seçeneğine gelip Power tuşuna basıyoruz sonra yes seçeneğini seçiyoruz ve telefonunuz sıfırlama işlemi başlayacaktır.

 

Not: Telefonunuzun şarjı yüzde 50 den fazla olduğundan emin değilseniz telefonunuzu reset işlemi başladıktan sonra şarja takabilirsiniz.

Verileriniz silinebileceğini unutmayın.


Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.