Anasayfa / Çamaşır Makinesi Hatası / LG / LG Çamaşır Makinesi UE Hata Kodu Çözümü

LG Çamaşır Makinesi UE Hata Kodu Çözümü

LG Çamaşır Makinesi LG, güvenilirlik anlamında en çok tercih edilen çamaşır makinelerinin başında gelmektedir. LG çamaşır makinesi UE hatası vermesi, bu markanın verdiği bir hata olarak algılamayın. Diğer makinelerde de benzer hatalar yer almaktadır. Sağlamlık ve dayanıklılık açısından fiyat performans ürünü olduğu söylenebilir.

UE Arıza Kodu nedeni: Kazan dengeleme sorunu.

UE Arıza kodlu çözüme geçmeden önce genel arızalarınızda yapmanız gereken ve dikkat etmeniz gereken bazı noktalara değinmek istiyoruz. LG çamaşır makinesi arıza kodu verdiğinde yapılması gerekenler,

Şebeke suyu olduğundan emin olun.

Makine kapağınız kapalı olduğundan emin olun.

Elektrik olduğundan emin olun.

Su tahliye hortumlarının sağlam olduğundan ve tıkanık olmadığından emin olun.

Çamaşır makinesi altında bulunan tahliye kısmına cisim kaçmadığından emin olun.

Aynı hatayı alırsanız çamaşır makinenizi yeniden başlatmayı deneyin. Arıza devam ediyorsa yetkili servisinizden destek isteyiniz.

Diğer LG Çamaşır makinesi arıza kodları 

LG Çamaşır makinesi hata kodu UE Çözümü

Çamaşır makineniz içerisinde yer alan çamaşır tek bir tarafa eşit olmayan bir şekilde dağıldıysa ağırlık tek tarafa baskı yaptığı için bu hatayı almaktasınız. Çamaşır makinesini durdurarak kapak kilidi açıldığında çamaşırları kazana eşit şekilde yayınız. Ağırlık her tarafa eşite yakın dağıtmaya çalışın. Hata kodu bu şekilde çözülecektir.

Çamaşır makinesinin içini 3/2 sinden fazla doldurmamaya çalışın. Hem makinenizin daha uzun süre kullanımı hem de çamaşırlarınızın daha iyi yıkanması açısından faydalı olacaktır.

Eğer devam ediyorsa, çamaşırlarınızdan birazını çıkartıp kazanın yükünü hafifletmeyi deneyin. Hala sorun devam ederse eğer, Tambur ve rulmanlarda sorun olabilir detaylı teknik destek için LG teknik Servisi arayarak teknik yardım almalısınız.


Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.