Anasayfa / Akıllı Telefon Hataları / IOS / iPhone Sahte GPS Konum Gösterme

iPhone Sahte GPS Konum Gösterme

iPhone Sahte GPS Konum Gösterme

İphone’larda konum değiştirme yada Sahte konum gösterme nasıl yapıldığını birçok kullanıcı bilmiyor. Gelen sorular üzerine ios cihazlarda sahte konum gösterme işlemini anlatmak için bir rehber hazırladık.

Diğer cihazlarda olduğu gibi program yardımı ile karşı tarafa sahte konum gösterme işlemi yok, Sadece birkaç dakikanızı alacak bir işlemden geçirerek telefonunuzu sahte konumlara açabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun Jailbreakli olmasına gerek yok. Sahte GPS‘i orjinal ios yazılımı üzerinde kullanıma açabiliyoruz.

 

Sahte konumu cihazınızda kullanmaktan endişe duymayın, Çünkü geliştirici modu şeklinde Apple yöneticileri tarafından da kullanılan bir yöntem olup herhangi bir zararı yoktur. Hem sahte hem gerçek konumu aynı zamanda istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.  İos yazılımcıları, gerekli testleri yapabilmek için farklı ülke lokasyonlarını kullanarak uygulamaları ve yazılımı test eder bunun için sahte konum özelliğini kullanmaktadır.

Sahte konum özelliğini aktif ettiğinizde, konumu kullanan diğer uygulamalar ( Örneğin Swarm, Haritalar, Whatsapp ..vs) sizin belirlemiş olduğunuz konumu kullanacaktır. Whatsapp sahte konum nasıl gönderilir diyenler içinde sorunun cevabı burada

iPhone Konum Değiştirme (Jailbreaksiz)

iPhone’da GPS Konumunu Değiştirme

İos Cihazlarda, yazılım geliştiriciler tarafından kullanılan konum simülasyonunda, Telefonunuzda Jailbreak olmadan bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için öncelikle telefonunuza,

 • 3uTools programını indirmeniz gerekmektedir. İndirmek için burayı tıklayın.  (Ayrıca bilgisayarınızda itunes yazılımı da olmalıdır.)
 • Programı indirin ve kurulumunu yapın. Telefonunuzu Bilgisayara bağlayın kablo yardımı ile.
 • Uygulama telefonunuzu tanıdıktan sonra, Yedekleme ( Device Backup ) kısmına gidin ve cihazınızı Backup Device tıklayarak yedekleyin.
 • Daha sonra yedekleme ekranına gelin ve en son yedeğinize Backup Managment  > View tuşuna basın ve yedeğinizi görün.
 • Backup Manager (yedekleme yöneticisi) ile Apps (uygulamalar) sekmesini tıklayın.  AppDomain-com.Apple.Maps > Library (kitaplık) > Preferences klasörünü açın.
 • com.apple.Maps.plist dosyasını çift tıklayarak açın.

 • </ dict> Etiketini bulun ve altına aşağıdaki kodları ekleyin.

<key>__internal__PlaceCardLocationSimulation</key>
<true/> 

 

 Kaydedip çıkıyoruz. Daha sonra Yedeklediğimiz yerden şimdi geri yükle (restore Data) seçeneğinden aldığımız yedeği telefona geri yüklüyoruz.
Yedeği geri yükleme için telefonunuzdan Ayarlar > Apple ID > iCloud > iPhon’umu Bul seçeneğini kapatmanız gerekmektedir.
Yükleme bittikten sonra Haritalar uygulamasına gelin ve istediğiniz bir yere dokunarak konuma iğneyi bırakın ve ekranı aşağıdan yukarı kaydırıp en altta yer alan Simulate Location dokunarak konumunuzu oraya taşıyabilirsiniz.

Dipnot: Gelen sorular üzerine, sahte konumu Tinder hilesi, Happn hilesi, Whatsapp konum hilesi olarak kullanabilimiyiz tarzında sorular var. Ne amaçlı kullandığınız size kalmış. Siz konum olarak nereyi ayarlarsanız iphone cihazın konumu olarası olarak gözükecektir.

Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

Bunları deneyin.

IPhone Hızlı Şarj Etme Yöntemleri

IPhone “Hızlı Şarj Etme” nasıl etkinleştirilir? Tüm gün yanınızda taşınır şarj ile dolaşmak zorunda kalanlardan …

8 Yorumlar

 1. merhaba,
  bu yazdıklarınız ios 11 için geçerli mi ?
  ben yaptım ve sonuç alamadım. simulate location seçeneğini göremiyorum.

  tesekkurler.

  • ios 11 Beta sürümünü kullandığım zamanlarda yapmıştım.
   Eğer kodu doğru yere eklediyseniz, telefonunuz başladıktan sonra haritada bir noktaya basılı tutun açılan menünün en altında göreceksiniz “simulate Location” seçeneğini.

 2. ios 11 kullanıyorum denedim fakat kaydederken this is not a valid plist file diye hata veriyor

  • Doğru kodların arasına yazdığınızdan emin olun. Yada doğru dosyayı düzenlediğinizden. Kendi telefonumda denedim kullandım similasyonu.

 3. ios 11 de olmuyor 2 defa denedim hatta telefon hafiften buga girmeye başladı kasmalar yaşamaya başladım

  • Dilerseniz yedeğinizi yükleyebilir yada kodu kaldırabilirsiniz. İos 11 beta da denedim oldu.

   • nasıl oluyor acaba bence yanlış bilgi veriyorsunuz kodu hem üste hem alta denedim tekrar kurdum yine olmadı sizde bir anormallik var sürümünüz eski galiba

    • Yukarıdaki kodu yapıştırdığınızda,
     kod sol tarafa hizalı olacak 2 satır.
     Daha sonra 2 satırda da tap tuşu ile üstteki gibi kodu hizaya getirin ve aynı adımları tekrar edin.

     Dipnot: ios 11’de yaptım. Sürüm ile alakası yok aslında. Geliştiriciler için bırakılmış bir metot bu yöntem. istediğiniz ios sürümü üzerinde sahte gps konumu açabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın