Anasayfa / Akıllı Telefon Hataları / IOS / iPhone Etkin Değil Sorunu ve Çözümü

iPhone Etkin Değil Sorunu ve Çözümü

iPhone Etkinleştirme Hatasının Nedeni

iPhone etkin değil hatası, yada iphone etkin değil itunes’a bağlanın hatası alma nedenleri, İphone s, 4, 5 ve 6 modellerinde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Cihazınızı cebinize çantanıza koyduğunuzda ekran modeli yada şifreniz üst üste yanlış girilmesinden dolayı kaynaklanmaktadır. Ekranda “1 dakika sonra yeniden deneyiniz. iPhone etkisizleştirildi” şeklinde bir hata çıkar.

Fakat bu süre uzadıkça uzayabilir bu yüzden dilerseniz beklemek yerine farklı bir yol deneyebilirsiniz. Veri kaybı yaşayabileceğinizi lütfen unutmayın.

iPhone Etkin Değil Çözümü

1.Yol : iTunes İle Geri Yükleme

iPhone etkin değil itunes’a bağlanın nasıl yapılır şeklinde bir soru varsa aklında, Eğer önceden yedeğiniz varsa ve eşleşme yaptıysanız, Cihazınızı Bilgisayara bağlayarak iTunes uygulamasını açın ve özet kısmında yer alan iPhone’a Geri Yükle seçeneği ile eski hale döndürebilirsiniz. (Bu hatayı alanların yüzde 90’ı bu adımda sorununa çözüm buluyor.)

Dikkatinizi Çekebilir:  iTunes 21 Numaralı Hata Kodu Çözümü yazısını okuyun

2.Yol: iPhone’umu Bul seçeneği ile iPhonu silin

iPhone etkinleştirme sorunu çözümü olarak diğer bir yol,  eğer yukarıdaki adım size yardımcı olamadı ve önceden bir iTunes eşleşmesi yoksa eğer, bu yöntemi deneyebilirsiniz. iCloud.com adresine giderek hesabınızda oturum açın ve cihazınızı seçip “iPhone’umu bul” seçeneğini tıklayın ve parolasını kaldırın. Cihazınızın son yedeğini, Ayarlama yardımcısı bölümünden yapabilirsiniz.

3.Yol: Kurtarma Modu ile Cihazı Sıfırlayın

İphone etkin değil sorununun çözümünde yukarıdaki 2 adım size yardımcı olmadıysa eğer, cihazınızı sıfırlamak isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz

iTunes yazılımını açın (bilgisayarınızda kurulu olduğunu varsayarsak)

Cihazınızı kapatın

Cihazınınza usb kablosunu takın henüz telefonunuza takmayın.

Telefonunuzdan Home (yuvarlak tuş) tuşuna basılı tutun ve bu sırada USB kablosunu telefonunuza takın.

Ekrana ”kurtarma modunda bir cihaz algılandı“ yazısı gelecektir Onay verin ve cihazı geri yükleyin.

(YENİ!) 4. Yol: Yeni kimlik kullanın

Bilgisayarınızdan icloud.com adresini ziyaret ediniz. Burada oturum açtığınızda da telefonunuzda sorunun otamatik olarak iphone etkin değil itunes’a bağlanın hatasının da kalkmış olması gerekmektedir.

Alternatif bir çözüm yolu olarak buradan  IOS Aygıt Eşleştirme yazısı karşısında Yeşil ışık yanğından emin olun eğer yeşil yanmıyorsa, bu kırmızı ışığın yeşil yanmasını bekleyin.

Etkinleştirme sunucusu geçici olarak kullanılamadığı için ipad/iphone etkinleştirilemedi hatası verir sunucu bakım modunda olduğu zamanlarda.

Yeşil yanıyorsa ara ara deneyerek sunucu yoğunluğunun azaldığı bir zaman diliminde etkinleştirme sorununu çözmeye çalışın.


Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.