Anasayfa / Akıllı Telefon Hataları / IOS / iPhone Etkin Değil Sorunu ve Çözümü

iPhone Etkin Değil Sorunu ve Çözümü

Hatanın Nedeni

iPhone etkin değil hatası, yada iphone etkin değil itunes’a bağlanın hatası alma nedenleri, İphone s, 4, 5 ve 6 modellerinde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Cihazınızı cebinize çantanıza koyduğunuzda ekran modeli yada şifreniz üst üste yanlış girilmesinden dolayı kaynaklanmaktadır. Ekranda “1 dakika sonra yeniden deneyiniz. iPhone etkisizleştirildi” şeklinde bir hata çıkar.

Fakat bu süre uzadıkça uzayabilir bu yüzden dilerseniz beklemek yerine farklı bir yol deneyebilirsiniz. Veri kaybı yaşayabileceğinizi lütfen unutmayın.

iPhone Etkin Değil Çözümü

1.Yol : iTunes İle Geri Yükleme

iPhone etkin değil itunes’a bağlanın nasıl yapılır şeklinde bir soru varsa aklında, Eğer önceden yedeğiniz varsa ve eşleşme yaptıysanız, Cihazınızı Bilgisayara bağlayarak iTunes uygulamasını açın ve özet kısmında yer alan iPhone’a Geri Yükle seçeneği ile eski hale döndürebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir:  iTunes 21 Numaralı Hata Kodu Çözümü yazısını okuyun

2.Yol: iPhon’umu Bul seçeneği ile iPhonu silin

Eğer yukarıdaki adım size yardımcı olamadı ve önceden bir iTunes eşleşmesi yoksa eğer, bu yöntemi deneyebilirsiniz. iCloud.com adresine giderek hesabınızda oturum açın ve cihazınızı seçip “iPhone’umu bul” seçeneğini tıklayın ve parolasını kaldırın. Cihazınızın son yedeğini, Ayarlama yardımcısı bölümünden yapabilirsiniz.

3.Yol: Kurtarma Modu ile Cihazı Sıfırlayın

İphone etkin değil sorununun çözümünde yukarıdaki 2 adım size yardımcı olmadıysa eğer, cihazınızı sıfırlamak isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz

iTunes yazılımını açın (bilgisayarınızda kurulu olduğunu varsayarsak)

Cihazınızı kapatın

Cihazınınza usb kablosunu takın henüz telefonunuza takmayın.

Telefonunuzdan Home (yuvarlak tuş) tuşuna basılı tutun ve bu sırada USB kablosunu telefonunuza takın.

Ekrana ”kurtarma modunda bir cihaz algılandı“ yazısı gelecektir Onay verin ve cihazı geri yükleyin.

 

Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

Bunları deneyin.

IPhone Hızlı Şarj Etme Yöntemleri

IPhone “Hızlı Şarj Etme” nasıl etkinleştirilir? Tüm gün yanınızda taşınır şarj ile dolaşmak zorunda kalanlardan …

Bir Cevap Yazın