Anasayfa / Akıllı Telefon Hataları / İpuçları / İnstagram Hesap Silme

İnstagram Hesap Silme

instagram hesap silme ile ilgili merak ettikleriniz ve instagram hesap silme tamamen mi kapatmak istiyorsunuz yoksa dondurmak mı istiyorsunuz? Telefondan instagram hesap silme yöntemini makalenin devamında bulabilirsiniz.

İnstagram Hesap Silme

İnstagram hesap silme nedeniniz, birden fazla hesabınızın olması mı yoksa, sosyal medya bağımlılığı yada derslerinize odaklanmanızda sorun yaşamanız mı?

Eğer odaklanma sorunu yada zamanınızı fazla alıyorsa, instagram hesabınızı dondurabilirsiniz. Birden fazla instagram hesabınız varsa yada artık instagram kullanmak istemiyorsanız size İnstagram hesabını silme diyemeyiz kesinlikle. Sizin için telefondan instagram hesap silme nasıl yapılır konusuna değineceğiz.

Biliyorsunuz ki instagram uygulamasına giriş yapıp ayarlar kısmına girdiğinizde, mobil sürüm olmasından dolayı instagram hesap silme linki bulunmuyor. Bu yüzden aşağıdaki linki kullanarak hesap silme işlemini yapabilirsiniz.

Hesabınızı silme nedenlerinizden birisi eğer sosyal medya üzerinden tacize uğruyor yada, resimleriniz çalınıp sahte hesaplar açılıyorsa, gönderilerinizi dışarıya gizleyerek ve tanımadığınız kişileri instagram hesabından silerek hesabınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz.

# İnstagram hesap dondurma işlemi yapmak isterseniz bu makaleye göz atınız.

İnstagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bir çok insan instagram hesabını silemiyor o yüzden arkadaşları tek tek listeden çıkarıp, fotoğraflarını silmek gibi uzun ve zahmetli bir yol izliyor. Halbu ki 2 dakikalık bir işlem ile instagram hesabını tamamen silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

# Hesabınızı silmeden önce, fotoğraflarınızı almak ister misiniz?

Bilgisayarınızdan, burayı tıklayarak verilerinizi indirmeyi talep ediniz. Verileriniz indirdikten sonra instagram hesap silme işlemine geçebiliriz.

Şimdi silme ekranına geçebiliriz. Aşağıdaki adresi tıklayın şöyle bir ekran ile karşılaşacaksınız.

Telefondan instagram hesap silme linki : Tıkla

İnstagram Hesap Silme

Yan taraftaki gibi, neden hesabınızı silmek istediğinizi soracaktır. Misal “İkinci bir hesap açtım” diyerek daha sonra hesabınıza ait şifreyi girin ve altta,

Aşağıdaki düğmeye bastığında, fotoğrafların, yorumların, beğenmelerin, arkadaşlıkların ve diğer tüm verilerin kalıcı olarak kaldırılacak ve bir daha kurtarılamayacaktır. Gelecekte başka bir Instagram hesabı oluşturmaya karar verirsen, tekrar aynı kullanıcı adıyla kaydolamazsın.

Şeklinde bir uyarı gelecektir. instagram hesabını “Kalıcı olarak Sil” dediğinizde artık geri dönüşümü olmayacaktır.

Yeni bir hesap açmak isterseniz kullandığınız kullanıcı adını bir daha kullanamazsınız. Fakat kullanıcı adınızı dilerseniz instagram hesap silme işleminden önce boşa çıkararak ilerde bu kullanıcı adı ile kayıt olabilirsiniz.

Telefondan İnstagram Hesap Silme

Cep telefonunuzdan instagram hesabını silmek için, resimli anlatım rehberi hazırladık.

# Telefonunuzdan instagram uygulamasına girin ve profilinize gelin. “Profili Düzenle” yazısının sağında bulunan Ayarlar simgesine dokunun

İnstagram Hesap Silme

# Ayarlar menüsünde, aşağıdaki fotoğraftaki gibi, Destek başlığı altındaki “Yardım Merkezi” seçeneğini tıklıyoruz.

İnstagram Hesap Silme

# Yardım merkezine girdiğinizde “Hesabızı Yönetme” başlığını bulun ve tıklayın. Aşağıdaki ekran resmi size yardımcı olacaktır.

İnstagram Hesap Silme

Hesabını yönet’e tıkladıktan sonra gelen ekranda aşağıdaki gibi “Hesabınızı Silme” başlığını bulun ve tıklayın.

İnstagram Hesap Silme

Karşınıza iki seçenek gelecek şimdi 

  1. İnstagram Hesabını kalıcı dondurmak
  2. İnstagram hesabını kalıcı silmek

Eğer kalıcı dondurmayı seçerseniz instagram hesabınız kapatılacaktır fakat bilgileriniz fotoğraflarınız tutulacaktır. Dilediğiniz zaman geri dönüp hesabınızı aktifleştirebilirsiniz.

İkinci seçeneği seçerseniz eğer, instagram hesabını sildiğinde fotoğraflar, yorumların, takipçilerinde geri getirilemez şekilde silinecektir. Size uygun olan hangisi ise burada karar verip ister dondurun ister silin. Biz bu adıma instagram hesap silme işlemini anlatacağız.

Hesabımı Nasıl silerim > Hesabını sil sayfasına gidin yönergelerini sırası ile aşağıdaki gibi tıklayın.

İnstagram Hesap Silme

Daha sonra tarayıcı sizi hesabınıza giriş yapacağınız ekrana yönlendirecektir. Kullanıcı adı ve şifrenizi giriş yaptıktan sonra, sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacaktır.

Yukarıda yer alan 1 – 2 – 3 adımlarını sırası ile takip edeceğiz.

  • İlk olarak neden hesabınızı silmek istediğinizi seçin.
  • İkinci olarak Hesap şifrenizi girin.
  • Hesabımı kalıcı olarak sil tıklayın.

tüm işlem bu kadar. Artık instagram uygulamasını da telefonunuzdan kaldırabilirsiniz artık. Tüm verileriniz bir kaç saat içerisinde tamamen silinecektir.

İnstagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

İnstagram Hesabını sil dedikten sonra kullanıcı adı, takipçi listesi ve fotoğraflar videolar da tamamen silineceği için geri dönme ihtimalinize karşı dondurmak istemez misiniz ?

Bizim size tavsiyemiz tamamen silmek yerine dondurma işlemini tercih etmenizdir. İnstagram hesabını dondurmak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Telefondan instagram hesap dondurma linki : Tıkla


Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.