Anasayfa / Akıllı Telefon Hataları / Android / Google Play Store Hata 919 Çözümü

Google Play Store Hata 919 Çözümü

Akıllı telefonunuz ya da tabletiniz, bir uygulamayı indirirken veya cihazınızı kullanırken “Google Play Store Hata 919” şeklinde hata veriyorsa eğer sorunun kaynağı cihazınızın hafızası ve ön belleği ile ilgili bir problemden kaynaklanmaktadır. Fakat endişelenmenize gerek yok, donanımsal bir sorun değil yazılımsal bir sorundur. Bu hatayı bazen bir şeyler indirmek isterken bazen de bir oyun oynarken alabilirsiniz. Eğer sık sık bu hatayı alıyorsanız, telefonunuzda yer alan gereksiz yada az kullandığınız oyunları ve uygulamaları kaldırarak sorunun düzelip düzelmediğini bir süre test edebilirsiniz.

Google Play Store Hata 919 Çözümü

Bu hatanın çözümü için öncelikle,

Önbelleği Temizleyin.

Menü / Ayarlar / Uygulamalar Google Play Uygulaması seçeneğine gelerek ön belleği temizle (clear cache) seçeneğinden cihazdaki fazlalıkları silebilirsiniz.

Andorid hata 919 çözüm yolu

Daha sonra aynı ekranda yer alan verileri sil seçeneğine tıklayarak, uygulama ile ilgili verilerin silinmesini sağlayın.

Son olarak bu ekranda güncellemeleri kaldır diyerek, uygulamayı eski versiyonuna döndürüyoruz. bu üç adımı sıra ile takip ettikten sonra temizlik işlemi bitmiş oluyor. Daha sonra Google Play uygulamasını güncelleme aşamasına geçeceğiz.

Google Play Uygulamasını Güncelleyin.

Yukarıda adımlarda uygulamaya ait çerez, veriler ve güncellemeleri temizlemiştik. Şimdi Google Play uygulamasını güncelleyerek otomatik olarak son sürüme güncelleyiniz.

 

Hiç biri çözüm olmazsa aşağıdaki adımları takip edin. Eğer cihazınızı aynı zamanda tazelemek isterseniz, cihazınızda önemli bilgilerinizi yedekledikten sonra fabrika ayarlarına çevirebilirsiniz.

Eğer yukarıda yer alan çözüm yolları sorununuzu çözmediyse

https://hata.net.tr/google-play-store-hata-491-cozumu/ Bu linkte yer alan alternatif çözümleri deneyebilirsiniz.

Ayrı bir başlık açmadan Google Play Store Hata 413 Çözümü konusuna da değinmek istedim. Eğer 413 hata kodunu alıyorsanız yine yapacağınız işlem yukarıdakilerinin aynısı olacaktır.


Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.