Anasayfa / Akıllı Telefon Hataları / Android / Google Play Store Hata 491 Çözümü

Google Play Store Hata 491 Çözümü

Android kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı sorunlardan birisi olan “Google Play Store Hata 491” kodlu hata telefonunuzda ve tabletinize bir uygulama yüklemek isterken ya da var olan bir uygulamayı güncellerken, 491 hatasını alırsınız. Bu hatanın anlamı, güncelleme ve yükleme yapmanız esnasında Google Play sunucusu ile erişimde yaşanan bir sorundur.

Google Play Store Hata 491 Çözümü için en etkili sonuç, Google Play hesabınızı kaldırıp sonra tekrar kurmanız olacaktır. Fakat bu esnada cihazınızda farklı bir takım daha işlemler yapmanız gerekiyor. Bunun için aşağıda yer alan yolları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Öncelikle  ayarlar > uygulamalar ve tüm uygulamaları takip edip burdan Google Play uygulamasını bulup açın ve verileri sil önbellek temizle seçeneklerine tıklayınız. Daha sonra Uygulamalar Hesap kısmından google hesabınızı bulun

Gmail hesabınızı telefonunuzdan kaldırın.  Daha sonra cihazınızı yeniden başlatın ve dilerseniz aynı Gmail hesabınızı ekleyebilirsiniz. Bu yöntem ile Google Play Store Hata 491 kodlu sorununuzu çözebilirsiniz.

Andorid Cihazınıza Hesap Eklemek için,

Cihazınızın ayarlar seçeneğine gelin ve ayarları açın,

Hesaplar > Hesap Ekle > Google > admlarını sırası ile takip ederek google hesabınız ile tekrar oturum açın ve daha sonra Google Play uygulamasına girerek  güncelleştirme  menüsünden dilediğiniz uygulamayı güncelleştirebilir ve indirebilirsiniz. Yukarıdaki adımları izleyerek ilk etapta temiz bir  gmail hesabı ekleyebilir, sorununuzu çözdükten sonra 2. hesap olarak eski hesabınızı ekleyebilirsiniz. Telefonunuzda 2 hesabınızın tanımlı olmasının bir zararı olmayacaktır.

Yukarıdaki yöntem işe yaramadıysa konu altından bize ulaşarak destek alabilirsiniz.


Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.