Anasayfa / Akıllı Telefon Hataları / Android / Google Play Store 498 Hatası ve Çözümü

Google Play Store 498 Hatası ve Çözümü

Android google play store 498 hatası Google Play Store üzerinden  güncelleme yaparken veya yeni bir uygulama indirirken karşınıza çıkan can sıkıcı bir sorundur. Can sıkıcı olmasının nedeni resimleriniz, videolarınız yada sevdiğiniz oyunları silmeniz gerekebilir.

Android işletim sistemi altyapısına sahip, cep telefonu ve tabletlerde oyun, uygulama, video vs  yer kaplayabilecek veri indirmeye çalıştığınızda, indirilen veriler eğer ayar yapmadıysanız telefon hafızasına indirilmektedir. Belli bir zaman sonra hafızanız yeterli değilse  Android google play store 498 hatası verecektir. Bu hatanın kaynağı aslında Play Store değil, sizin telefonunuzdur.

Google Play Store 498 Hatası Çözümü

Google Play Store 498 Hatası kaynağı yukarıda belirttiğimiz gibi telefonunuzun önbelleğinin dolması ve indireceğiniz dosyanın kaplayacağı kadar hafızada yer kalmamasıdır. Yapmanız gerkenler;

Fazla yer kaplayan Videoları silin,

Whatsapp gelen medyalardan istemediklerinizi silin,

İnstagram uygulamaların önbelleklerini temizleyin (Ayarlar- uygulama – instagram- önbellek temizle)

Cihazınızı güvenli mod ile açın, samsung telefonlar için menü, ses kısma, güç tuşu birlikte basarak açabilirsiniz. Daha sonra  menude ses tuşları ile gezebilirsiniz. Burdan ön belleği bölmesi seçin ve güç tuşu ile onaylayın.

Bir diğer seçenek olarak Ayarlar – Uygulamalar – Uygulamaları Yönet seçeneğinden Google Play uygulamalarını durdurup daha sonra cihazınızı yeniden başlatarak sorunu çözebilirsiniz.

Bu adımlarda hala bir sonuç alamadıysanız cihazınızın yedeğini alarak fabrika ayarlarına dönmek en kesin çözüm olacaktır.

Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir