Anasayfa / Akıllı Telefon Hataları / Android / Google Play Hizmetleri Güncelleme Hatası

Google Play Hizmetleri Güncelleme Hatası

Android kullanıcılar Google Play Store uygulamasını güncellerken ;

“Hata! Paket dosyası doğru bir şekilde imzalanmadı. Uygulamanın önceki kopyasına ait yüklemeyi kaldırın ve tekrar deneyin”

Şeklinde bir uyarı alıyorsa, aşağıda yer alan çözüm yollarını deneyerek Uygulama indirme sorunu çözümü ve uygulama güncelleme sorunu çözümü konularını halledebilirsiniz.

Google Play Store Güncelleme Sorunu Çözümü

  • Hesabınızı Sekronize Edin

 

Google Play Store hesabınızı sekronize etmediyseniz uzun süre hatanın nedeni bu olabilir. Telefonunuzun ayarlar kısmına gidin ve sonra “hesaplar > sekronizasyon” kısmını tıklayın ve şimdi “sekronize et” dedikten sonra hesabınızı Google sunucuları ile eşitlenmesini bekleyin.

  • Önbelleği Temizleyin

Ayarlar kısmına daha sonra uygulamalar menüsüne giriyoruz. Daha sonra sorun yaşadığımız uygulama yada “Google Play Store” uygulamasına dokunun.

Sırası ile “Zorla durdur” “Veriler temizle“, (Önbelleği sil), “Güncelleştirmeleri kaldır” diyoruz.

Daha sonra Play Store’a girip uygulamanızı güncelleyiniz. Sorununuz çözülmüş olması gerekiyor. Fakat hala hata alıyorsanız alternatif bir yöntemden bahsedeceğim.

Telefonunuza Google Play üzerinden yada istediğiniz bir kaynaktan dosya yöneticisi programı yükleyin. Örnek olarak Filla Zilla

Daha sonra dizinden “com.google.android.gms” klasörünü bulun

com.google.android.gms klasörünü silin, şimdi Google Play Store telefonunuz üzerinden tamamen kaldırıldı.

Google Play Store Apk uygulamasını Buradan indirebilirsiniz.

Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

Bunları deneyin.

Android Telefon Hızlandırma Yolları

Android işletim sistemine sahip telefonların ortak bir problemi olan yavaşlama sorunu, bazen donanımsal olarak karşımıza …

2 Yorumlar

  1. elif fındık

    merhabaaaa bı sorunum vardı google play hizmetleri sürekli durduruluyor uyarısı verıyor telım samsung j7prıme heryere gırdığımde sureklı bu cıkıyo ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz….

    • merhabaaaa .. Yukarıdaki adımları denediniz mi? Önbelleği temizleyip Google Play uygulamanızı güncellediniz mi acaba

Bir Cevap Yazın