Anasayfa / Akıllı Telefon Hataları / Gelen Arama Cevaplama Ekranı Hatası Çözümü

Gelen Arama Cevaplama Ekranı Hatası Çözümü

Android Gelen aramaları cevaplama ekranı hatası, kullanıcıların karşılaştığı sinir bozucu bir durum. Telefon çaldığı zaman ekran gözükmüyor yada o aramayı cevaplandıramıyorsunuz. Bunun nedeni Telefonunuzun ön belleği olabilir yada, yüklediğiniz ikinci bir call dialer uygulaması hatası olabilir.

Gelen Arama Cevaplama Ekranı Hatasını aldığınızda karşıdan gelen aramayı görürsünüz zil sesi gelir fakat arama cevaplama ekranından gelen aramayı açamazsınız. Cihaz kasıyormuş gibi davranır ve dokunmanıza tepki vermez.

Gelen Arama Cevaplama Ekranı Hatası Çözüm Yolu

  1. Yol Eğer cihazınıza arama ekranı uygulaması (Call dialer) tarzında birşey yüklediyseniz ve telefon arama varsayılanı bu uygulama yaptıysanız hatanın kaynağı burada olabilir. Uygulamayı kaldırın ve telefonunuzu yeniden başlatın. Daha sonra test amaçlı kendinizi arayarak sorunun çözümünü kontrol edin.

Eğer halihazırda bir arama cevaplama uygulaması kullanmıyorsanız ayarlarınız bozulduğudan fabrika ayarlarına dönmek zor ve uğraştırıcı olduğundan Playstore üzerinden indireceğiniz bir “Call Dialer” tarzı uygulama ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Uygulamayı indirin.

Ayarlar – uygulamalar – arama seçeneğini bulun verileri önbelleği temizleyin (Rehberi yanlışlıkla silmeyin.) ve devre dışı bırakın

Uygulamaya girip varsayılan uygulama olarak seçin ve diğer ayarlarınızı yapın indirdiğiniz uygulamanın özelliğine göre.

Dipnot: Call dialer uygulamasını play store üzerine “call dialar app yada arama cevaplama tarzında aratarak bulabilirsiniz.

Not: “Nexus 4 call dialer app” diye aratın.Aşağıda tavsiyelerimizi görebilirsiniz.

Google Play Store uygulama açıklaması: ZenUI Çevirici ve Kişiler bilinmeyen arayanları ve istenmeyen göndericileri engellemenizi, hızlı aramayı kullanmanızı, tekrarlayan kişileri bağlamanızı, akıllı arama yapmanızı tüm önemli bilgilerinizi görüntülemenizi ve kendi çevirici, arama günlüğü ve kişilerinizi kişiselleştirmenizi sağlayan güçlü telefon özellikleri sunan hepsi bir arada kişiler, çevirici ve arayan günlüğü uygulamasıdır.

Bilinmeyen arayanlardan gelen çağrılarıları ve mesajları engeller

Kişilerinizi hızlıca bulmak için akıllı arama

Bir dokunuşla hızlı arama

Özel verilerinizi korur, şifreleyebilirsiniz ve telefonunuzu kurcalayanların resimlerini gizlice çeker.

Aynı numara farklı isimlerde kayıtlı ise kişileri birleştirir.


Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

3 Yorumlar

  1. Casper VIA v6 telefon gelen aramalar gözükmüyor ve giden aramalarda gözükmüyor karşi taraf kapatmasa giden arama kapanmiyor

  2. Gelen aramalar gözükmüyor ve giden aramalarda gözükmüyor casper VIA v6 telefon

    • merhaba, Telefon modeli farketmeksizin, tüm Android cihazlarda kullanıcılar bu hata ile karşılaşabilmektedir zaman zaman. Yukarıdaki çözüm yollarını denediniz mi acaba?
      Eğer sorununuz çözülmediyse bilgilerinizi yedekleyip telefonu fabrika ayarlarına çevirmeniz sorunu çözecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.