Anasayfa / Kombi Arıza Kodları / Demirdöküm / Demirdöküm Kombi F3 Arıza Kodu

Demirdöküm Kombi F3 Arıza Kodu

Demirdöküm kombi F3 arıza kodu, ile karşılaştığınızda yapmanız gerekenler ve çözüm yollarını anlatan bu rehber ile arızanın büyük yada ufak çaplı olduğunu tahminini yürütebilirsiniz. Yada direk olarak Demirdöküm teknik servisini arayarak yardım isteyebilirsiniz. Bazen doğalgaz kesikliği, elektrik kesikliği, gaz vanasının kapalı olması yada kombi su basıncının düşmesi gibi dikkat etmediğimiz durumlarda dahi hata alıp teknik servis çağırabilmekteyiz. Bu rehber sayesinde hatanın kaynağını anlayıp ona göre bir yöntem belirleyebilirsiniz.

En sık karşılaşılan Hatalar:

  • Tesisat Su Basıncı:
  • Kullanıcı Hataları:
  • Gaz Vanasının Kapalı  Olması
  • Kombinin Yaz/Kış Modunun Doğru Kullanılmıyor Olması
  • Elektrik Kesilmesi vb. Durumlar

Demirdöküm kombilerin, arıza kodları ile aşağıdaki grafikten hatanın kaynağını anlayabilir rehberden ise, hatanın nedenini ve çözümünü bulabilirsiniz.

F3 Hatası Nedeni:

Demirdöküm Kombi Atron F3 Arıza Kodu Çözümü

Atron F3 Arıza Kodu : kombiden çıkıp borulara gidecek olan suyun sıcaklık değerini ölçen sensörde sorun olması nedeni ile f3 hata kodunu vermektedir. Kombinizde hava akışı sağlanamamaktadır. Yapabileceğiniz bir işlem olmadığından Demirdöküm teknik servisinden yardım isteyebilirsiniz.

Demirdöküm Kombi İsofast F3 Arıza Kodu Çözümü

İsofast 03 Arıza Kodu : Kombi Ekranında f3 arızası varsa termostat arızası vardır. Kombinizde hava akışı sağlanamamaktadır. yapabileceğiniz bir işlem bulunmamamakla beraber  Demirdöküm teknik servisinden yardım isteyebilirsiniz.

Demirdöküm Kombi Milenyum Plus F3 Arıza Kodu Çözümü

Milenyum Plus F3 Arıza Kodu : Milenyum Plus Kombinin termostatında olan problemden dolayı f3 hatası vermektedır. Kombinizde hava akışı sağlanamamaktadır. Çözümü için kombinizin yetkili servisini arayarak yardım isteyebilirsiniz.

Demirdöküm Kombi Themafast F3 Arıza Kodu Çözümü

Themafast F03 Arıza Kodu : Kombinizde hava akışı sağlanamamaktadır bu yüzden termostat parçasının değişmesi gerekebilir. Çözümü için kombinizin yetkili servisini arayarak yardım isteyebilirsiniz.

Demirdöküm Kombi Vinto F3 Arıza Kodu Çözümü

Vinto F3 Arıza Kodu : Vinto Kombide, F3 arızası oluyorsanız 2 saat içerisinde 3 den fazla bu hatayı veriyorsa Kombinizde hava akışı sağlanamamaktadır bu yüzden termostat parçasının değişmesi gerekebilir. Çözümü için kombinizin yetkili servisini arayarak yardım isteyebilirsiniz.


Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.