Anasayfa / Kombi Arıza Kodları / Demirdöküm / Demirdöküm Kombi F12 Arıza Kodu

Demirdöküm Kombi F12 Arıza Kodu

Demirdöküm kombi F12 arıza kodu, ile karşılaştığınızda yapmanız gerekenler ve çözüm yollarını siz değerli ziyaretçilerimize sunup, Demirdöküm kombi arıza yapmasının nedenini anlamanızı istedik. Öncelikle en iyi çözüm unutmayınız ki kombinizin yetkili servisidir. Doğalgaz ve elektrik gibi bağlantıları olmasından dolayı sizin müdahale etmemeniz sağlıklı olacaktır. Onun haricinde kombi arızası gidermek için genellikle reset atmak bir çözüm olabiliyor. Bunun yanında Gaz kesintisi yada kombi su basıncının azalması da ufak tefek sorunlar olabilmektedir.

En sık karşılaşılan Hatalar:

  • Tesisat Su Basıncı:
  • Kullanıcı Hataları:
  • Gaz Vanasının Kapalı  Olması
  • Kombinin Yaz/Kış Modunun Doğru Kullanılmıyor Olması
  • Elektrik Kesilmesi vb. Durumlar

Demirdöküm kombilerin, arıza kodları ile aşağıdaki grafikten hatanın kaynağını anlayabilir rehberden ise, hatanın nedenini ve çözümünü bulabilirsiniz.

Aşağıdaki görsel ile hatanın kaynağını bulup çözümünü görebilirsiniz. Dilersenizde kombinizin markasına göre çözümleri aşağıda bulabilirsiniz.

Diğer Demirdöküm kombi hata kodları için:  TIKLA 

Demirdöküm’ün Nitromiks, Migo termostat, Nitron Codense, Nitron Plus, Atron, Nepto, Adonis, Exacontrol 7R, marka kombileri vardır.

Demirdöküm Atron Kombi F12 Arıza Kodu Çözümü

Kombinizin anakartı arızalanmış olabilir. Kombinize gelen elektrik 165 V. değeri altında bir değer olmasından dolayı arıza kodu vermektedir. Yetkili teknik servis çağırarak tamirini yaptırabilirsiniz.

Demirdöküm Vinto Kombi F12 Arıza Kodu Çözümü

Ekran kartınızdan sinyal alamadığından dolayı f12 arızası vermektedir. Yetkili teknik servis çağırarak tamirini yaptırabilirsiniz.

Demirdöküm Themafast Kombi F12 Arıza Kodu Çözümü

Cihazınızın ekran kartı ve kumanda panelinde sorun olduğundan f12 arızası vermektedir. Cihazınıza müdahale etmeden derhal teknik servisinizden yardım istemelisiniz.

Demirdöküm Nitron Kombi F12 Arıza Kodu Çözümü

Nitron kombide f12 hatası, kombinizde voltaj düşüklüğü olduğunu olduğu zamanda görülmektedir. 165V altına düştüğü zaman f12 hatası verir. Bu tip durumlarda kombinizi kullanmadan yetkili servisi arayarak destek isteyiniz.

Demirdöküm Milenyum Plus Kombi F12 Arıza Kodu Çözümü

Milenyum Plus kombinizde F12 arıza kodu varsa ekran kartınızda sorun olduğunu gösterir. Cihazınız bu durumda iken çalışmaz ve teknik servisten yardım istemeniz gerekmektedir.

Demirdöküm İsofast Kombi F12 Arıza Kodu Çözümü

Ekran kartınızdan sinyal alamadığından dolayı f12 arızası vermektedir. Yetkili teknik servis çağırarak tamirini yaptırabilirsiniz.


Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.