Anasayfa / Video Oyun Hataları / CS:GO VAC Hatası Çözümü

CS:GO VAC Hatası Çözümü

Vac Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı Hatası Çözümü

Video oyunların başında gelen CS GO oyunu son zamanlarda oyuncularına çeşitli vac hatası olan “vac oyun oturumunuzu doğrulayamadı” uyarısı ile karşılaşmaktadır. CS GO Vac hatasının çözümü için siz değerli Hata.Net.TR sitesi okurları için bir rehber hazırladık. Vac hatası Steam ve ban hatalarından olup, Oyun yapımcısı olan Valve tarafından hesabınız üzerine yapılan bir banlaması söz konusu değildir. Aşağıda yer alan çözüm yollarını deneyerek Vac hatasına kesin çözüm üretebilirsiniz. Cs oynarken “Sürekli Vac Hatası alıyorum” diyenler özellikle ilk 3 adımı deneyebilir sırası ile.

Vac Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı Hatasının Tespiti

Cs Go Vac hatasını oyun içerisinde birden farklı şekilde kendisini gösterebilir. Aşağıda en sık alınan hata mesajlarını görebilirsiniz.

 • Oyun esnasında Bağlantı kesildi hatası.
 • Oyundan düşme hatası; Disconnected by VAC: You cannot play on secure servers
 • Oyuna girerken; CS:Go Vac Oyun oturumunuzu doğrulayamadı! hatası.
 • VAC tarafından bağlantınız kesildi: Güvenli sunucularda oynayamazsınız

Aşağıda yer alan çözüm yolları sıralamasına göre yaparsanız, daha kısa sürede daha net bir sonuç alabilirsiniz.

Vac Hatası Çözüm Yolları

Yeniden Başlatma

İlk deneyeceğiniz yol öncelik olarak bilgisayarınızı yeniden başlatmak olabilir. birkaç dakika içerisinde bilgisayarınız yeniden başladığında aynı hatayı alıp almadığınızı kontrol ediniz. Bir tavsiye olarak Modeminize de reset atmanızı tavsiye ederiz. Fakat uzun bir süre çevrimdışı kalmak istemezseniz. sağ alt tarafta yer alan sistem çubuğundaki steam uygulamasından çıkış yaparak tekrar masaüstünden simgeye tıklayarak giriş yapmayı deneyin. Bu yöntem işe yaramazsa bilgisayar ve modeminize reset atıp girmeyi deneyiniz.

Steam Oyun Dosyalarını Doğrulayın

Bazı oyuncular Skin ve texture dosyaları üzerinde değişiklik yaparak oyundan aldığı görüntüyü kendine göre düzenleyebilir. Bu gibi durumlarda bu dosyalar üzerinde oynanmış dosyalar olacağı için, Steam hata verebilir. Yapmanız gereken orjinal dosyaları yeniden yüklemeniz ve C:\Program Files(x86)\Steam)’ da userdata klasörünü silmeniz gerekiyor. Daha sonra Steam üzerinden Counter-Strike: Global Offensive oyununa sağ tuş ile tıklayınız ve “Özellikler“i seçin.

Gelen ekrandan “yerel dosyalar>Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” seçeneği ile orjinal dosyaların tekrar yüklenmesini bekleyin. sorununuz yüksek ihtimalde çözülmüş olacaktır.

Bu adımdam sonraki işlemler çözümlerin yüzde 5lik kısmını içermektedir. En önemli çözüm yolları bir ve ikinci adımda yer almaktadır.

Diğer programlarınızı gözden geçirin

Bazı kullandığınız yardımcı uygulamalar Steam tarafından karalisteye alınmış ve oyun içi hile yaptığınızı varsayarak hata vermektedir. Üçüncü parti yazılımları kapatarak steam üzerinden oyununuzu sorunsuz şekilde oynayabilirsiniz. Eğer oyuna girerken “Bilgisayarınızla ilgili bir sorun vac sistemini engelliyor.“ şeklinde bir hata alıyorsanız, arka planda çalışan bir uygulama, sorun yaratıyor demektir.

Kullandığınız uygulamalar,

 • Cheat Engine
 • IObit Start Menu 8
 • CCleaner
 • Sandboxie
 • Powershell
 • Process Hacker
 • Hypervisors
 • Steam Idlers
 • DLL Injectors programlarından birisi veya birden fazlası olabilir. Tek tek programları kapatarak sorunun kaynağını kendiniz bulabilirsiniz.

Komut istemi ile Oyununuzu onarın

İlk olarak Steam’dan çıkış yaparak arka planda çalışmadığından emin olun ve  + R Tuş kombinasyonu ile Çalıştır penceresini açalım. komut satırına Steam oyunun kurulu olduğu dizini yazıyoruz. Varsayılan olarak kurduğunuzu düşünerek ;

C:\\Program Files (x86)\\Steam\\bin\\SteamService.exe” /repair

yazıp enter tuşu ile onaylıyoruz ve işlem bitiminde steam’i başlatarak oyuna girmeyi deneyiniz.

Başlatma Seçeneklerini Varsayılan Ayarlama

Valve ve Steam Hileye karşı korumalı sunucularda oynamak için Dep ayarlarınız normal olmalı bunun için C:\Windows\System32 içerisinde yer alan cmd.exe  dosyasına sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki kodları ekleyin ve kaydedip çıkın. Dilerseniz bu aşamadan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.

 • bcdedit /deletevalue nointegritychecks
 • bcdedit /deletevalue loadoptions
 • bcdedit /debug off
 • bcdedit /deletevalue nx

Diğer Olası Çözümler

Yukarıdaki adımlardan bir sonuç alamadıysanız yüzde birlikte olsa aşağıdaki çözüm yollarına başvurup bir çözüm alabilirsiniz.

 • Güvenlik duvarı ve antivirüs programını kapatıp oyuna girmeye çalışın Özellikle güvenlik duvarınız engelliyor olabilir.
 • Modem arayüzünden Firewall seçeneğini pasif hale getirebilirsiniz.
 • farklı bir Dns adresi kullanabilirsiniz. Tüm Güncel  Dns adreslerine buradan ulaşabiliriniz. Dns değişikliği sonrası  + R Tuş kombinasyonu ile Çalıştır penceresini açalım CMD yazın ve gleen ekrana ipconfig /flushdns  yazıp enter tuşuna basın.
 •  + R Tuş kombinasyonu ile Çalıştır penceresini açalım Cmd yazın ve gelen ekrana sfc /scannow yazarak onarım yapın.

Aşağıda yer alan video da size yardımcı olabilir


Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.