Anasayfa / Çamaşır Makinesi Hatası / Çamaşır Makinesi Pompası Nasıl Temizlenir?

Çamaşır Makinesi Pompası Nasıl Temizlenir?

Çamaşır makinenize özellikle mont ve pantalonları atarken ceplerinizi iyice kontrol edin. Yoksa cebinizde kalan metal para ve yabancı cisimler pompa motoruna giderek buraya sıkışabilir. Çamaşır makinesi pompası temizliği için çamaşır makinenizin sağ alt arka kısmında yer almaktadır ve tamiri zor olup bir kere bozulduğunda randıman tutmamakla beraber değişimini gerektirir.

Çamaşır Makinesi Su Boşaltmama sorunu Çözümü

Çamaşır makinesi su boşaltmıyor ise İlk yapmanız gereken, çamaşır makinenizin fişini çekerek cihazınızın elektrikle olan bağlantısını kesmek olmalıdır. Yalnız dikkatli çekmenizde fayda var yerler ıslak vs. olabilir. Daha sonra cihazınızı arkaya doğru bir kişi yardımı ile eğerek, pompa motorunun kapağını açarak buradaki suyu tahliye ediniz. Makine içindeki sular yere akacağı için gider yoksa eğer önlemini ona göre alınız.

Buradaki su boşaldığında, elinizi dikkatlice sokarak içerisinde bozuk para yada farklı cisimler var mı diye yoklayınız. Tırnak makası, bozuk para, düğme gibi farklı yabancı cisimler kaçabiliyor genelde. Yalnız işlemi yaparken makine düşmemesi için gerekli önlemi alınız aksi halde ciddi iş kazaları ile karşılaşabilirsiniz. Gerekli temizliği yaptıktan sonra, pompa motor kapağını tekrar takarak cihazınızı tekrar çalıştırınız.

Sorununuz eğer devam ediyorsa, motor arızası olabileceğinden teknik servisten yardım isteyiniz. birde makine ön alt tarafta yer alan kısımda bulunan tahliye kısmının da temizliğini yapabilirsiniz.


Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.