Anasayfa / İşletim Sistemi Hataları / Windows Hataları / Bilgisayarınızı Sıfırlarken Bir Sorun Oluştu Hatası Çözümü

Bilgisayarınızı Sıfırlarken Bir Sorun Oluştu Hatası Çözümü

Bilgisayarı sıfırlarken “Bilgisayarınızı sıfırlarken bir sorun oluştu” hatası alıyorsanız eğer, bu hatanın çözümü için birkaç yol mevcut. Özellikle Windows 10, 8 ve 7 kullanıcılarının sıklıkla aldığı “Bilgisayarınızı sıfırlarken bir sorun oluştu” hatası bilgisyarınızı fabrika ayarlarınıza döndürmek isterken canınızı sıkan bir duruma sokabilir.

Günümüz bilgisayar kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu Windows işletim sistemini tercih etmektedir. İlk bilgisayar kurulumunda gayet hızlı kullanıma müsaade eden Windows zamanla şişerek geç açılmalar, donmalar kasmalar yapabilir.

Bunun yanında bilgisayarınızın içinin toz kaplaması gibi dış etmenlerde vardır fakat en büyük etmen yazılımsaldır. Bu yüzden bilgisayarınızı sıfırlamak isteyebilirsiniz. “Bilgisayarınızı sıfırlarken bir sorun oluştu” hatası alıyorsanız eğer buyrun sizi hatanın çözümüne yönlendirelim.

Windows “Bilgisayarınızı Sıfırlarken Bir Sorun Oluştu” Hatası Çözümü

İlk olarak bir çözüm yolundan bahsedip sonra devam etmek istiyorum. Öncelikle mevcut antivirüs programınızı tamamen denetim masası program ekle kaldır üzerinden kaldırarak deneyin, bir diğer alternatif yöntem olarak, yeni bir windows kullanıcısı oluşturun denetim masası üzerinde, Admin yönetici haklarına sahip olsun. Daha sonra o kullanıcı oturumuna giriş yapın ve sıfırlamayı deneyin.

 1. Yol

İlk olarak Windows update kısmında güncelleme varsa bekleyen bunları uygulayın ve son güncellemeleri almış olduğunuzdan emin olun. Daha sonra Başlat – Çalıştır kısmına yada Başlat arama kutucuğuna  CMD yazın ve

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

komutunu girin. Daha sonra “SFC /SCANNOW” komutunu yazarak enter’a basın. İşlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve daha sonra bilgisayarınızı sıfırlamak için tekrar deneyebilirsiniz.

Eğer sorun devam ediyorsa, CMD üzerine bu sefer Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth yazarak enter tuşu ile onaylayın ve bittiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatarak sıfırlama seçeneğini tekrar deneyebilirsiniz.

 1. Yol

Bilgisayarın sorun giderici özelliğini Denetim masası güç seçeneklerine gelin. Güç seçeneklerini açarken Shift tuşu ile tıklarsanız ekrana gelecek yeniden başlat seçeneğini kullanarak başlatın daha sonra açılış ekranında sorun gidericiyi seçerek bir sonraki adımda bilgisayarı sıfırla seçeneğini seçin ve işlemin bitmesini bekleyin.

 1. Yol

Eğer yukarıdaki yöntemleri işe yaramazsa com – Windows Repair yazılımını kullanabilirsiniz. Bu program Windows üzerinde karşılaştığınız sorunları gidermek için yardımcı bir programdır ve ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

İndirdiğiniz dosyaları çalıştırmadan önce lütfen Virustotal.com adresi üzerinde taratarak çalıştırınız. Bu adımı dilerseniz de bilgisayarınızı açılışta orijinal Windows CD’si ile açarak bilgisayarımı onar seçeneğinden, sistem dosyalarının yenilenmesini sağlayarak yapabilirsiniz.


Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

4 Yorumlar

 1. 2. Yol’da imleci güç seçeneklerinin üstüne getirip shift tuşuna basıyorum ama hiç bir etkisi olmuyor.dediğiniz gibi yeniden başlatma seçeneğide gelmiyor

  • Sistem geri yükleme tarihlerince önceki bir sürüme geri döndürmeyi deneyebilirsiniz. Yedek almayı unutmayın önemli dosyalarınız varsa.

 2. Admin Yaaa İşe Yaramadı Virüs Olabilirmi Ama Bütün Virüs Programları İle Taradım Temiz Diyo YArdım Edin Bana!

  • Merhaba, Windows dosyalarınızı Windows CD yada USB ile başlatarak onarmayı deneyiniz. ;Sistem dosyalarınızdan kaynaklı problemden dolayı sıfırlama işlemi tamamlanamıyor.
   Eğer virüs olduğunu düşünüyorsanız Esed Nod32 kurarak 90 gün boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.