Anasayfa / Akıllı Telefon Hataları / Andorid Rehber ve Galeri Durduruldu Hatası Çözümü

Andorid Rehber ve Galeri Durduruldu Hatası Çözümü

Android cihaz kullananlar, “Rehber ve galeri durduruldu” hatasına çözüm isteyen postalar aldık. Bu tür hataları iletirken cihazınızın marka modelini de iletirseniz eğer, daha sağlıklı çözüm yolu gösterebiliriz siz değerli ziyaretçilerimize. Burada genel olarak tüm marka ve modellere yönelik bir çözüm yolu göstermeye çalışacağız umarım işinize yarar

Android işletim sistemi, Ios işletim sistemine göre sık sık hata veren ve kullanıcıları uğraştıran bir platform olduğu aşikar. Fakat fiyat özelliği baz alındığında android cihazlar tercih edilmektedir.

Rehber ve Galeri Durduruldu Hatasının Sebebi, telefonunuza yüklediğiniz farklı bir galeri uygulaması yada rehber uygulaması varsa eğer, bu uygulamaların çakışması sonucunda sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Rehber ve Galeri Durduruldu Hatası Çözümü

1.Yol Sorunun çözüm yolu için,

Ayarlar seçeneğine giriyoruz ve Uygulamalar‘a tıklıyoruz. Buradan tüm uygulamaları seçip hata veren Rehber ve Galeri seçeneğine ayrı ayrı girerek

ÖnBelleği temizle diyoruz. Burada verileri temizle derseniz eğer verileriniz silinecektir!!! Bu yüzden tıklarken Önbelleği temizle seçeneğine tıklayınız.

 

2.Yol Eğer telefonunuz yada tabletiniz üzerinde CCcleaner tarzı yada farklı bir önbellek temizleme programı varsa eğer, bu uygulamayı kaldırarak tekrar deneyiniz. Bu tarz programlar sistem kararsızlığına neden olabiliyor.

3.Yol Ram kaynaklı bir sorun olabilir. Burada yapacak birşey kalmıyor malesef. Cihazınızı teknik servise götürüp sorunun kaynağı ve çözümü için yardım isteyebilirsiniz.

Hatırlatmakta fayda var rootlu bir cihaz üzerinde bu hatayı alırsanız orjinal bir room yükleyerek kullanabilirsiniz.

Kimdir admin

Merhaba Ziyaretçi! Hata çözümleri sayfamıza hoş geldin. Lütfen takıldığın yerde aşağıdaki iletişim kutusunu kullanmaktan çekinme. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacağız.

Bunları deneyin.

Android Telefon Hızlandırma Yolları

Android işletim sistemine sahip telefonların ortak bir problemi olan yavaşlama sorunu, bazen donanımsal olarak karşımıza …

Bir Cevap Yazın